Поповнення бібліотеки Коровійського ліцею
Отримали Українську літературу!!!Для пілотних (експериментальних) 7 -х класів НУШ Коровійського ліцею!
А ще 9 ТОМІВ із десятитомного зібрання творів ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ, якій належить винятково важлива роль в історії української літератури. Її ім’я, за характеристикою сучасної дослідниці Світлани Кирилюк, “стало знаком нового часу, засвідчивши зростання національної літератури в європейський контекст у напрямку освоєння модерністської естетики”.
Запропоноване “Зібрання творів у десяти томах” – найповніше видання Ольги Кобилянської, яке містить художню прозу, літературно-критичні статті, публіцистику, спогади, автобіографії, щоденник, переклади, листи. До нього увійшли також начерки та фрагменти незавершених творів.
Порівняно з попередніми виданнями Ольги Кобилянської “Зібрання творів у десяти томах” поповнено й розширено творами, які раніше не входили до багатотомних видань, а також тими, що взагалі не публікувалися.Основний принцип побудови видання – жанрово-хронологічний. Усередині томів твори розміщено в тій часовій послідовності, в якій їх написано.
Видання складається з десяти томів:
Т. 1. Новели. Оповідання. Поезії в прозі. 1885 – початок 1900-х рр.
Т. 2. Новели. Оповідання. Поезії в прозі. 1905 – 1930-ті рр.
Т. 3. Німецькомовні повісті. “Гортенза, або Нарис з життя однієї дівчини”. “Доля чи воля”. “Картина з життя Буковини”. “Вона вийшла заміж”.
Т. 4. Повісті. “Людина”. “Царівна”.
Т. 5. Повість. “Земля”. Нотатки до другої частини повісті “Земля”.
Т. 6. Повісті. “Ніоба”. “В неділю рано зілля копала…”.
Т. 7. Повісті. “Через кладку”. “За ситуаціями”.
Т. 8. Роман. “Апостол черні”.
Т. 9. Літературно-критичні статті. Публіцистика. Спогади. Автобіографії. Щоденник. Переклади.
Т. 10. Листи.
Кожен із томів супроводжується примітками, в яких подаються стислі відомості про час написання та історію публікації творів, а також поясненням застарілих і діалектних слів.
Зібрання творів Ольги Кобилянської в десяти томах підготували науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської.